yukarı çıkalım mı?

8 Mayıs 2014 Perşembe

Haftanın Anlam ve Önemi Üstüne

Haftanın anlam ve önemi iki nokta üst üste ..

        Bkz: "Anneler Günü"

Dünyaya getirdiğin iki huysuz velet yetmiyormuş gibi bir de beni doğurmuş, başına musallat etmişsin güzel annem. Ne diyeyim. Yaşattığım onca acı ve sıkıntı için ne kadar özür dilesem az gelir, bilirim.Huysuz ve yaramaz bir çocuk oldum. Daha doğrusu bilinç altımdan bana kalan bir kaç anıdan ibaret bu dediklerim. Kimisini de sen anlatığın ve anlatmaya da devam ettiğin "- Yok canım. öyle yapmamışımdır. "Aaa cidden mi? hadi bee ben neymişim!!" dedirten şeyler işte.

Bazen anlaşamayız seninle. İlla benim Ak dediğime sen Kara diyeceksin ya, tüm sebep bu aslında. Ama uzun sürmez kavgalarımız. Birimizden biri zeytin dalını gözümüze sokar, acılı bir barışma yaşarız. Ama yine de barışırız. 

Şu sıralar yanımda yoksun. Sana yaraşacak bir hediye seçme derdindeyim zaten. Yokluğun bu açıdan biraz daha iyi gibi. Ama özledim seni. Daha sana ne hediye alacağım konusunda kararsızken bir de ablam peydah oldu başıma. Ben ne alayım deyip duruyor. Hani bir laf vardır; kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş. Kelim tamam ama ilaç bulmama ramak kaldı, farkındayım. Bu arada s harfi tutukluk yapıyor sökeceğim şimdi. Anlasın dünyanın kaç bucak olduğunu. Onca düşünecek şey varken bir de seni mi düşüneyim arkadaşım aaaa!

İşin aslı ben annemi özledim, hediyemi henüz seçemedim,  s harfi naz yapar oldu, yaptığım liste çoğalıyor kafam iyice karıştı.. Ama olsun. Ben, dünyanın en iyi bazen de en kötüsü olabilen annesini, seni çook seviyorum. Anneler günün kutlu olsun tontişim. Öptüm çok. 

GÖÇEBE~

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...